Terapia wisceralna

 

DLACZEGO TERAPIA WISCERALNA?

Czy wiesz, że mięsień sercowy, po rozłożeniu, ma kształt spirali? Osierdzie zaś połączone jest bardzo silnym więzadłem osierdziowo – przeponowym z przeponą. Dlatego głęboki, przeponowy oddech zwiększa wydolność oraz odżywienie mięśnia sercowego. Podobnie wątroba, jeden z najważniejszych organów w Twoim organizmie, poprzez więzadło wieńcowe łączy się głównym mięśniem oddechowym, co jeszcze raz wskazuje jak ważna, dla narządów wewnętrznych, jest mobilność przepony.

Ponadto, poprzez system więzadeł nazywany siecią mniejszą, wątroba połączona jest z przełykiem, żołądkiem, dwunastnicą oraz lewym nerwem błędnym, którego włókna biegną w części środkowej sieci mniejszej.

Jeśli weźmiemy pod uwagę odnogi przepony i ich połączenie ze zwieraczem przełyku, kręgosłupem, poprzez miesień lędźwiowy większy, który stanowi rodzaj szyn, po których poruszają się nerki podczas oddechu, widzimy, że napięcia i dysfunkcje samej tylko przepony oddziałują na szereg struktur w naszym organizmie.

Praca przepony wpływa również na narządy miednicy mniejszej, z kolei ich kondycja na narządy układu pokarmowego i odwrotnie. Zaburzenia w pracy układu pokarmowego mogą powodować, między innymi, bóle głowy, mdłości brak apetytu, są również jedną z przyczyn depresji.  

OSTEOPATIA WISCERALNA 

Doceniając złożoność sieci połączeń strukturalnych i funkcjonalnych między często oddalonymi od siebie narządami, techniki osteopatii wisceralnej równoważą napięcia tkanki łącznej rozpostartej między narządami jamy brzusznej, klatką piersiową, kręgosłupem oraz miednicy wpływając  w ten sposób na pracę całego organizmu. Dlatego też mają one tak wiele zastosowań.                                   

WSKAZANIA DO TERAPII WISCERALNEJ:

zgaga,

refluks,

odbijanie,

zespół jelita drażliwego,

ból brzucha, 

zaparcia, 

uczucie nadmiernej pełności po jedzeniu

wzdęcia, 

bóle głowy, 

migreny, 

bóle kręgosłupa szyjnego, piersiowego, lędźwiowego  

 

Osteopatia